Bogowie i apolini

Moc apoliona

Literatura dedykowana młodym osobom jest porywająca. Trzeba przyznać, że dzięki niej można przeczytać wiele wspaniałych książek z bohaterami dającymi energię do działania. Jeżeli młodzi ludzie w siebie nie wierzą, to powinni przeczytać książki, jakie są dostępne na rynku. Występują w nich zwykli nastolatkowie i dziwne stworzenia. Czasem mamy do czynienia również z boskimi mocami i walka o przetrwanie. Jeden z takich wątków w swojej książce “Moc apoliona“opisała Jennifer L. Armentrout (https://www.taniaksiazka.pl/moc-apoliona-jennifer-l-armentrout-p-1354536.html).

Przeznaczenie

Jennifer L. Armentrout sama deklaruje, że pisze przez osiem godzin dziennie. Czy to prawda, czy też nie – nie wiemy. Wiadomym jest jednak, że to właśnie ona wydaje mnóstwo wspaniałych książek, które docierają na szczyty bestsellerów New York Timesa. Wśród jej książek można znaleźć kilka fantastycznych romansów oraz powieści fantasy. Z czym tym razem będziemy mieli do czynienia? Tym razem jest to wspaniała książka dla młodych ludzi, w myśl gatunku new adult. Z przeznaczeniem nigdy się nie zadziera. Jak również z samą Alex, która okazuje się włada wielka mocną. Nasza główna bohaterka nie należy do strachliwych osób. Są jednak dwie rzeczy, których dziewczyna bardzo mocno się obawia. Pierwsza z nich utrata siebie podczas przebudzenia i poddanie się działaniu eliksiru. Aiden St. Delphi jest gotów zrobić wszystko, aby przywrócić Alex zdrowy rozsądek. Nawet, jeżeli będzie musiał użyć do tego ogromnej siły. tak, to on będzie tym, który jednak będzie chciał zadrzeć z Alex. Czy uda mu się to?

Rola zabójcy boga


Okazuje się, ze bogowie zdolni są do wszystkiego. Tylko po to, aby ocalić Alex przed śmiercią. Na dziewczynę poluje bowiem Seth. Jeżeli ją zabije, to przejmie jej siłę i będzie mógł stać się zabójcą bogów. Czy bogowie do tego dopuszczą? Zerwanie więzi pomiędzy dwoma apolinami grozi strasznymi konsekwencjami. Jest jedna osoba, która mogłaby powstrzymać nadciągającą nieubłaganie apokalipsę. Jest tylko jeden problem. Owa osoba już od dawien dawna jest martwa. Zadanie będzie ciężkie do zrealizowania. Wyznaczona będzie musiała przedrzeć się przez bariery strzegące Zaświatów i znaleźć tą jedną, jedyną osobę pośród miliona innych. Do tego będzie trzeba wrócić do domu. Czy Alex podoła? Czy ochroni Setha przed przemianą w zabójcę bogów? Czy sama stanie się jedną z tych osób, które zamiast pomagać będą chciały mordować? “Moc apoliona” to wspaniale wciągająca książka, gdzie nadciąga prawdziwa apokalipsa. Tylko nieliczni będą w stanie ją przeżyć.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com